Your Guide to
Innovation Management 

מה זה ניהול החדשנות?

כל ארגון רוצה להפגין יותר חדשנות. החלק הקשה הוא להפגין חדשנות עקבית לאורך זמן. ניהול חדשנות הוא התהליך של ארגון כל פעילויות החדשנות בתוכנית מקיפה שנועדה להשיג תוצאות. מדובר במונח מטרייה שמכסה את כל התחומים, אבל בליבו מתמקד בזיהוי של כיוון אסטרטגי למאמצי החדשנות, עירוב של הקהלים הנכונים ונקודות הנתונים הנכונות לאיסוף חידושים, וניהול של התהליך שבסופו מופקים פתרונות.

Enterprise Innovation Management Software

Innovation management takes the form of several methodologies. Take a look at each page below to get an understanding of these core solutions and how they can help your business to be more innovative.

Idea Management

Idea management is the structured process of collecting, screening developing, and implementing ideas that can help your organization to be more innovative and efficient.

Explore the Solution

Continuous Improvement

Continuous improvement is exactly what it sounds like – the practice of continually improving and incrementally enhancing the performance of a company’s products, processes, or services.

Explore the Solution

Technology Scouting

Innovation & technology scouting allows companies to bypass these obstacles and deliver new products, services, and solutions that can dramatically enhance their value proposition.

Explore the Solution

Trend Management

Trend management refers to all the activities involved in scouting for and acting upon trends to fuel an organization’s innovation efforts.

Explore the Solution

Innovation Portfolio Management

Innovation portfolio management is a term that describes the maintenance and progression of an organization’s various innovation projects.

Explore the Solution

מהם היתרונות
של ניהול חדשנות?

פיתוח מוצרים ושירותים

החידושים שאפשר להגות, להבשיל ולייצר מסחרית במסגרת התוכנית יכללו מוצרים ושירותים חדשים שיכולים לחצוב לארגון מקום חדש בשוק ולספק את התשואה החשובה על ההשקעה. עם זאת, חידושים אחרים שפשוט משפרים את המוצרים והשירותים הקיימים שלכם יכולים להיות רווחיים לא פחות.

תהליך ממוטב

חדשנות לא עוסקת רק במה שתוכלו למכור ללקוחותיכם או בנקודות ההתממשקות האפשרויות של הלקוחות איתכם. גם תהליכים חדשים או משופרים מאחורי הקלעים יכולים לשפר את היעילות או הרווחיות שלכם באופן דרסטי. שיפורי תהליכים יכולים להוריד עלויות, לשפר את השימוש בזמן, בכסף ובמשאבים אחרים, ולייצר עבור תוכנית החדשנות שלכם תשואה משמעותית על ההשקעה (ROI).

פתרונות המבוססים על חוכמת ההמונים

בין אם מדובר ברגע של הארה עם רעיון מהפכני ובין אם בפתרון לאתגר עסקי מורכב, לכל דבר יש פתרון אי שם בחוץ. אפשר, למשל, לבצע איתור טרנדים וטכנולוגיות, או לבקש מעובדים ולקוחות להציע רעיונות לאתגרים – יש הרבה גישות אפשריות למינוף המומחיות והיצירתיות של בעלי העניין.

תרבות ארגונית של חדשנות

כיום, תוכניות מוצלחות רבות לניהול חדשנות פותחות את תהליך החדשנות לארגון כולו על ידי גיוס של עובדים לתרום מרעיונותיהם. כך אפשר לטפח תרבות ארגונית של חדשנות שמתקיימת בכל הצוותים והמחלקות, מקדמת גישות חיוביות לפתרון בעיות ומגבירה את רמות המעורבות, שביעות הרצון והפרודוקטיביות של העובדים.

כימות החדשנות

ניהול של פעילויות החדשנות השונות כחלק מתהליך מערכתי עוזר לצמצם את חוסר הוודאות לגבי חדשנות על ידי ריכוז של המידע הדרוש לקבלת ההחלטות הנכונות. במסגרת התוכנית שלכם לניהול חדשנות, תגדירו תהליך לפיתוח יעיל של פרויקטים, ניהול מעקב אחר ביצועי הפרויקטים והתעמקות בנתונים הזמינים על מנת להתקדם בביטחון.

מהם האתגרים הכרוכים בניהול חדשנות?

חסמים ארגוניים

להצלחה של כל תוכנית לניהול חדשנות נדרשת תמיכה של ההנהלה ויתר הארגון, אבל התמיכה הזו לא תמיד מגיעה בקלות

שבירת חומות

כשמנסים לטפח חדשנות ברחבי ארגון, יכול להיות קשה להבהיר שחדשנות לא שמורה רק לחברי ההנהלה או מחלקת המו”פ

כמויות אדירות של נתונים

הגיית רעיונות, איתור טכנולוגיות, מדידה של ביצועי הפרויקטים… כל היבט בתהליך החדשנות יוצר כמויות אדירות של נתונים שצריך לאסוף, לנהל ולמנף

פישוט תהליכים

בין אם אתם מתמקדים בהיבט אחד של ניהול חדשנות ובין אם אתם אחראים לתוכנית מקיפה, לא פשוט לזהות את התהליכים היעילים ביותר

מודעות ומעורבות

לא רק שאתם צריכים לעדכן את כל מי שמעורב בתוכנית לגבי התהליך והתפקיד האישי שלו, אתם גם צריכים לעודד מעורבות עקבית בטווח הרחוק

מהי תוכנה לניהול חדשנות?

המושג ‘תוכנה ניהול חדשנות’ מתייחס למבחר של כלים שמאפשרים לכם לבצע את המגוון המלא של פעילויות הקשורות לחדשנות: החל בניהול טרנדים (Trend Management), איתור טכנולוגיות וניהול רעיונות, וכלה בשיפור מתמשך ובניהול של פורטפוליו חדשנות. ספקים מסוימים עשויים להציע תוכנות שמאפשרות לכם לבצע רק אחת או חלק מהפעילויות האלה, אבל Qmarkets מספקת אקוסיסטם מדרגי של פתרונות לכיסוי כל ההיבטים של ניהול חדשנות.

הפתרון שלנו

אקוסיסטם של חדשנות

אקוסיסטם חדשנות אחד עם אינסוף אפשרויות. מצו את הפוטנציאל של הארגון שלכם עם הערכה החכמה של הפתרונות לניהול חדשנות מבית Qmarkets. התחילו בקטן עם כלי יחיד, והרחיבו את המערך בקצב שלכם, בעזרת מומחה צמוד להצלחת לקוחות שילווה אתכם בכל שלב לאורך הדרך.

היתרונות של אקוסיסטם החדשנות

תרבות ארגונית של חדשנות

עזרו לטפח הלך רוח של ממציאים בקהלי היעד שלכם, כמו גם תרבות שלא מתעלמת מאף תרומה

תשואה אקספוננציאלית על ההשקעה

זהו ורכזו פתרונות שיספקו לעסק תוצאות מדהימות

פתרון אתגרים אסטרטגיים
אתגרים

רתמו לתועלתכם את חוכמת ההמונים כדי לפתור את האתגרים הקשים ביותר ולממש את ההזדמנויות הגדולות ביותר שניצבים בפניכם

חדשנות מונחית-נתונים

סרקו מיליוני נקודות נתונים במטרה לחקור ולגייס ליוזמה חברות סטארט אפ, טכנולוגיות, מומחים, פטנטים ועוד

לקוחות מרוצים

The Qmarkets platform has helped us to generate over 15,000 ideas, with a forecasted value of over $9.5 million.

Swiss Post logo

Intuitiveness is the hallmark of Qmarkets’ idea management tool – we are pleasantly surprised to have not received a single support request from our end users since company-wide launch of the tool.

Cyient logo

Once we decided on Qmarkets, we went straight into the fast lane. Setup was very quick and we saw a very special effort from Jaron and Marthe – their support was outstanding during this time. Our employees are very happy to have the visibility to really see what’s happening with their ideas.

Somedia Logo

משאבים לניהול חדשנות

technology 4256272 1280
Article Idea Management Innovation Management Trend Management
Discover the top innovation models for corporate success. Learn how innovation management software can help you implement each model...
by Charlie Lloyd
06.18.24
6 min
An image representing an innovation ecosystem
Article Innovation Management
Discover the importance of leveraging an innovation ecosystem for enterprises. Learn how integrated innovation activities can drive...
by Charlie Lloyd
05.30.24
5 min
Qmarkets Capricorn
Article Idea Management Innovation Management Success Story
Discover the story behind Capricorn's idea management journey including how they configured their dedicated software solution and the early...
by Charlie Lloyd
05.14.24
7 min